تبلیغات
وقت استراحت - درمان بیماریها به روش سنتی (انار)
وقت استراحت

انار

 

 

طم انار گاهی ترش و گاهی شیرین و گاهی ملس است .نوع شیرین آن برای سینه و ریه مناسب است .ولی نوع ترش آن جهت سینه و ریه خوب نیست آن را خشک می کند .یبوست آور نیز می باشد .برای آنهایی که مزاجشان گرم است نوع شیرین آن مفید است .

انار سرشار از ویتامین های A ، B ،C  و E هست و دارای املاح معدنی آهن و فلزات مفید دیگر است .هضم غذا را سنگین می کند و کمی نفاخ است ،و دارای تانن و دارای مانانین ، دوست کبد است  و آن را پاک میکند .ویتامین A رشد اطفال را زیاد می کند ، ویتامین B آن اعصاب را تقویت  و آن را محکم میکند .ویتامین C آن ضد استفراغ بوده ، درمان ویار زنان باردار می باشد . رب انار در تقویت رشد آینده طفل کمک خوبی است . به واسطه آهن خونساز است . بهترین موقع خوردن ناشتا صبح است .ادرار آور است و غرایز جنسی را هم تقویت می کند . درمان اسهال می باشد . در موقع خوردن به آن گلپر بزنید و به هضم آن کمک می کند .

از انار دانه و هم وزنش برنج و جو پوست گرفته در آب بجوشانید ،پس از صاف کردن تنقیه نمایند . در معالجه اسهال و زخم معده و ورم روده نتایج عالی داده است .خوردن آب شیرین انار با شکر و نشاسته برای معالجه سینه درد و سزفه توصیه شده است . در موقع یرقان و اصلاح سپرز سود بخش می باشد .نگاه داشتن آب میوه ترش در دهان ، برفک و جوش های دهان را پاک و لثه ها را محکم می کند ((ترشی انار جهت زخم معده و روده مفید نمی باشد و برای سرد مزاجان مضر است و جاذبه کبد را کم می کند .))  و میوه شیرین آن برای صفرا و معده و کبد را تقویت و درمان تبهای صفراوی و یرقان را مفید و پوست و ریشه آن ضد کرم است ، و مقدار 60 دگرم پوست و ریشه تازه با خشک آن را 6 ساعت در آب خیسانده ،مقدار آب 750 گرم باشد تا حجم به نیم لیتر برسد . پس از جوشانده با فاصله یک ساعت و نیم بخورند .پس از دو ساعت یک مسهل بخورند .و منتظر دفع کرم کدو باشند .برای اطفال یک ششم تا یک سوم باشد .رب انار جهت خماری و رفع غم و غصه مفید می باشد  خواص آن مثل گلنار فارسی می باشد .


منبع :درمان بیماریها به روش سنتی

(اسماعیل اژدری)

 

نوشته های پیشین
+ عکسهای روز هالیوود 3
+ پوسترهای زیبای آوریل لوی 1
+ پوسترهای زیبای آلیشیا کی 1
+ پوسترهای زیبای جسیکا آلبا 2
+ پوستر های زیبای پاریس هیلتون 1
+ عکسهای روز 2
+ سال نو شمسی مبارک
+ Happy Valentine
+ نکاتی در مورد سلامتی
+ سال نو میلادی مبارک
+ زیبائی و Make Up
+ پوستر های آیشواریا رآی
+ پوستر های زیبای جسیکا آلبا
+ پوستر های زیبای جنیفر لوپز
+ عکس های بالیوود
صفحات :